اخطار قاطع استاندار قزوین:

قطع خدمات به واحدهای تولیدی ممنوع است

0 دیدگاه ها
1650
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ۰۰:۰۰
20820151103
قطع خدمات به واحدهای تولیدی ممنوع است
استاندار قزوین به دستگاه های خدمات رسان اخطار داد قطع هرگونه خدمات به واحدهای تولیدی ممنوع است و واحدهای تولیدی نیز متقابلا"نباید از این فرصت سوءاستفاده بکنند.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: مرتضی روزبه در چهارمین جلسه استانی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که روز چهارشنبه دراستانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: شرکت‌های خودروساز به تعهدات خود عمل نمی‌کنند که این امر موجب بروز مشکلات زیادی برای واحدهای صنعتی وابسته به صنعت خودروسازی شده است. وی افزود: تعداد قابل توجهی از واحدهای صنعتی فعال در ساخت قطعات خودرو در استان قزوین مستقر هستند که به دلیل عمل نکردن خودروسازان به تعهدات خود با مشکل روبرو شدند. استاندار قزوین اضافه کرد: از مدیران و مسئولان امر در استان انتظار می‌رود اقدامات کارشناسانه در خصوص مشکلات واحدهای صنعتی فعال در حوزه تولید قطعات خودرو را بررسی کرده و گزارش کاملی به مقامات ارشد کشوری ارائه دهند.
روزبه ادامه داد: در ماه‌های اخیر با ابلاغ قانون تسهیل و رفع موانع تولید جلسات خوبی در استان برگزار شده که هدف اصلی این جلسات رفع موانع تولید واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان است. وی با انتقاد از قطع گاز واحدهای صنعتی عنوان کرد: با قطع خدمات واحدهای صنعتی و تولیدی بدهکار به شرکت ها مشکلی برطرف نمی‌شود بلکه مشکلات عدیده‌ای نیز ایجاد می‌شود، بنابراین باید راهکارهای عملی اتخاذ شود که خروجی مطلوبی نیز به همراه داشته باشد تا بتوانیم با اجرایی کردن این راه‌کارها موانع تولید را از پیش روی واحدهای صنعتی استان برداریم.
روزبه گفت: بدهی بسیاری از واحدهای صنعتی به شرکت های خدمات رسان به صورتی است که در حال پرداخت بوده و مبالغ آنها نیز زیاد نیست که واحدهای صنعتی نتوانند آن را پرداخت کنند، اگر واحد صنعتی موفق نشد بر اساس تعهدات خود عمل کند تصمیمات لازم درمورد آن واحد اتخاذ می‌شود.استاندار قزوین بیان کرد: اگر تصور می‌کنید قطع خدمات آب،برق و گاز یک واحد صنعتی ابزاری است که می‌تواند ما را به اهدافمان برساند، اشتباه است، بنابراین باید راه‌کار دیگری برای این امر اندیشیده شود، خدمات هیچ واحد صنعتی و تولیدی نباید قطع شود البته هیچ واحد صنعتی نیز حق ندارد از این حرف من سوء استفاده کرده و در پرداخت بدهی خود سهل‌انگاری کند.
وی اضافه کرد: اگر واحد صنعتی از این سیاست سوء استفاده کرد، گزارش دهید تا با آن واحد صنعتی برخورد شود زیرا این امر تدبیری است تا در چرخه تولید و اقتصاد استان وقفه‌ای ایجاد نشود. استاندار قزوین گفت: مسئولان امر باید لیست واحدهای صنعتی که از این تدبیر سوء استفاده می‌کنند را تهیه کرده و در اختیار ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قرار دهند تا رسیدگی شود. پرزحمت در آغاز این جلسه به ارائه گزارشی از برگزاری جلسات مستمر و مصوبات کارگروه فرعی در سازمان صنعت،معدن و تجارت استان پرداخت.

 رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان قزوین و دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در ادامه گفت: چهارمین جلسه استانی ستاد تسهیل جهت بررسی 66 مصوبه کارگروه فرعی مربوط به واحد های تولیدی و صنعتی تشکیل شده است و بیشترین مشکلات مطرح شده در این جلسه مربوط به حوزه تسهیلات معوقه،جرائم دیرکرد بانکی - بدهی ها و جرائم مالیاتی می باشد.این جلسه با حضور مدیران دستگاههای اجرایی استان- مدیران عامل بانکها و رؤسای اتاق بازرگانی – خانه صنعت- انجمن صنفی کارفرمایان برگزار گردید.
اخبار مشابه :
قزوین چهلستون واحد صنعتی انجمن صنفی
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.