داودی،رییس شورای اسلامی شهر قزوین خواستارشد:

ضرورت حل مشکلات طرح های مسکوت مانده در شورای عالی شهرسازی

0 دیدگاه ها
352
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۵۱
360220200513
ضرورت حل مشکلات طرح های مسکوت مانده در شورای عالی شهرسازی
در مجموعه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به خواسته های استان قزوین توجهی نمی شود و باید در این راستا اقدامات اساسی صورت گیرد.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

حکمت اله داودی رییس پارلمان محلی قزوین در نشست بررسی موضوعات شهری در شهرهای استان که باحضور معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و جمعی از مدیران استانی و شهری برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: در شهر قزوین معضلات و مشکلات مهمی وجود دارد که عمده آنها به دلیل عدم تصویب و ابلاغ طرح ها در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران است.

وی افزود: در سال ۸۸ شهرداری قزوین ۱۰۴ پلاک را در محله بلاغی قزوین با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان تملک کرد که با طرح مجموعه بالادستی صورت گرفته بود.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: در طرح شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در این محله ایجاد معبر ۶ متری تصویب شد که این موضوع با توجه به مباحث ترافیکی که در آینده ایجادخواهد کرد، مورد اعتراض اعضای شورا وشهرداری قرار گرفت و از طرفی نیز توجیه اقتصادی نداشت و مورد استقبال مردم این محله قرار نگرفت.

وی با بیان اینکه شورای عالی شهرسازی به هیچ کدام از خواسته های استان توجهی ندارد، خواستار توجه و بازنگری در این گونه موارد توسط شورای عالی شهرسازی و معماری ایران شد.

داودی در ادامه به موضوع ساماندهی ورودی های شهر قزوین و مسکوت ماندن طرح های مصوب در کمیسون ماده پنج در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران اشاره کرد و گفت: تا به حال چندین طرح در مورد ساماندهی ورودی های شهر قزوین در استان به تصویب رسیده است؛ اما هنوز خبری از ابلاغ آنها نیست؛ در حالی که این هجمه به شوراو شهرداری وارد شده است که چرا به وروردی های شهر توجهی نمی شود.

وی تاکید کرد: ساماندهی ورودی های شهر قزوین که وضعیت خوبی ندارد در دستور کار شورای عالی شهرسازی و معماری قرار گیرد.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه سخنانش به ادامه اجرای پروژه کمربندی شرق اشاره و بیان کرد: پل امام رضا(ع) بر اساس طرح جامع حمل و نقل و ترافیک و طرح های بالادستی احداث شد و با تغییرات و اصلاحات در خصوص ادامه پل و کمربندی شرق خوشبختانه با حمایتهای استاندار قزوین و شخص وزیر راه و شهرسازی به تصویب رسید.

وی همچنین به اقدام خوب شهرداری قزوین در راستای مرمت آثار تاریخی شهر قزوین اشاره کرد و گفت: ارگانی که بیشترین دلسوزی را در مرمت آثار تاریخی شهر قزوین دارد شهرداری است و در این ارتباط آمادگی وجود دارد که با همکاری میراث فرهنگی در این حوزه ورود کنیم.


داودی همچنین در این جلسه در خصوص حمایت شورا و شهرداری قزوین از باغستان سنتی این شهر قزوین عنوان کرد: درسال ۹۰ شهرداری قروین نسبت به تشکیل سازمان باغستان سنتی قزوین اقدام کرد و تاکنون نیز ۲۰ میلیارد تومان در این حوزه هزینه شده است.

وی همچنین خواستار حل مشکلات نواحی منفصل دانش، اندیشه و اراضی بالای اتوبان که بلاتکلیف هستند توسط شورای عالی شهرسازی و معماری ایران شد
اخبار مشابه :
قزوین، شورا
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.