کشاورز، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین

شهروندان نقش مؤثری در توسعه مشارکت های اجتماعی دارند

0 دیدگاه ها
341
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶
356320190814
شهروندان نقش مؤثری در توسعه مشارکت های اجتماعی دارند
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین با گرامیداشت روز تشکل‌ها و مشارکت های اجتماعی، همکاری و مشارکت میان انسان‌ها را یکی از مهم‌ترین عوامل تداوم حیات بشر دانست و مشارکت را فرآیندی تعاملی چند سویه در مسیر دستیابی به توسعه تبیین کرد.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

عباس کشاورز صفیئی، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین بیان کرد: حیات انسان به مشارکت اجتماعی او با دیگر همنوعانش وابسته است و انسان از همان ابتدای حیات و خلقتش برای تأمین نیازهای خود به کمک و مشارکت همنوعانش نیاز داشته است.

کشاورز صفیئی افزود: گستردگی تعاون و همکاری انسان‌ها باعث تنوع مشارکت‌ها نیز گردیده و دیگر همکاری و همیاری به مشارکت‌های اجتماعات ابتدایی محدود نمی‌شود، بلکه این مشارکت‌ها در موضوعاتی از قبیل مشارکت سیاسی، مشارکت اقتصادی، مشارکت فرهنگی، مشارکت روانی، مشارکت امنیتی، مشارکت دینی و... گسترش‌یافته و بدین ترتیب بشر به‌ویژه در دوران مدرن، وارد فصل جدیدی از حیات خویش گردیده است.

این مقام مسئول بابیان اینکه همکاری و مشارکت میان انسان‌ها جزو مهم‌ترین عوامل تداوم حیات بشر طبقه‌بندی می‌شود تصریح کرد: مشارکت فرآیندی تعاملی چند سویه در مسیر دستیابی به توسعه است که مداخله و نظارت مردم در تحقق عدالت اجتماعی را در پی خواهد داشت.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین گفت: بنیادی‌ترین اندیشه زیرساز مشارکت، پذیرش اصل برابری مردم و هدف از آن همفکری، همکاری و تشریک‌مساعی افراد در راستای کمیت و کیفیت زندگی در تمامی زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی است.

وی با اشاره به تعریف مشارکت اجتماعی که نوعی فعالیت ارادی است خاطرنشان کرد: از طریق مشارکت اجتماعی اعضای جامعه در امورات محله، شهر و روستای خود شرکت کرده و به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در شکل دادن به حیات اجتماعی نقش دارند.

کشاورز صفیئی مهم‌ترین اولویت جوامع امروزی را افزایش مشارکت همه اقشار جامعه در فعالیت‌های اجتماعی دانست و تأکید کرد: توسعه یک شهر بیش از هر چیز به مشارکت فعال و وفاق اجتماعی شهروندان آن به‌عنوان یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های اجتماعی شهر وابسته است و در صورت فقدان این مشارکت، زمینه برخورد، اختلاف و تضاد در میان عملکرد بخش‌های مختلف جامعه فراهم می‌شود.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین در پایان مشارکت شهروندان را بیانگر پویایی، خلاقیت و نشاط شخصیت آنان دانست و افزود: مشارکت اجتماعی در بطن خود نشاط و شادابی را پرورش داده و کارکردهایی چون پراکندن حس تعلق‌خاطر به شهر، بالابردن سطح امید به زندگی، افزایش حس تعهد و مسئولیت شناسی نسبت به جامعه و ایجاد تمایل به آداب‌ورسوم و فرهنگ و سنت دارد.

پایان پیام

اخبار مشابه :
قزوین، کشاورز
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.