ساز ناکوک در آستانه یک رویداد بزرگ

0 دیدگاه ها
1617
جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ ۱۴:۰۲
149820160902
ساز ناکوک در آستانه یک رویداد بزرگ
از مدیریت ارشد استان انتظار است با تدبیر قاطع، مردم و استان را از بلاتکلیفی و هرج‌ومرج تصمیم‌گیری درآورد، چرا می‌گذارید کسانی که ساز ناکوک با برنامه‌های تدوینی شده مدیریت استان را دارند و عملاً همراه توسعه متوازن نیستند دائم مخالفت کنند و تکلیف مردم را زودتر روشن کنند.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

ساز ناکوک در آستانه یک رویداد بزرگ

فرهاد رشوند، مدیر مسوول ماهنامه چهلستون

اینکه چرا در آستانه اجلاس بزرگ شهرهای راه ابریشم این یادداشت را می‌نویسم ضرورتی است که به‌عنوان یک روزنامه‌نگار حس می‌کنم باید نوشته شود.

در نشریه چهلستون به بحث مدیران بومی و غیربومی پرداختیم که وضعیت خاص فرهنگی درون‌زای استان قزوین که مدیران بومی نمی‌توانند کار کنند یا حاشیه بر متن‌شان زیاد است در مدیریت کلان استان حضور سید احمد نصری و مرتضی روزبه نمونه بارز این ماجراست که به‌هرتقدیر نتوانستند سابقه خوبی در اذهان و افکار عمومی و رسانه باقی بگذارند آرزوی هر شهروند قزوینی این است که افراد توانمند همین استان با شناخت کامل خود نسبت به پیشینه فرهنگی و تاریخی و حتی قومیتی در مسند امور باشند ولی تجربه پیش رو نشان داده است که مدیران غیربومی در استان قزوین به‌ظاهر موفق عمل می‌کنند و این نگرش و طرز تلقی حاشیه امنی را برای فعالیت مدیران غیربومی فراهم کرده است و مدیران توانمند قزوینی در استان‌های دیگر مشغول خدمت هستند.

اما داستان برگزاری اجلاس بین‌المللی شهرهای مسیر راه ابریشم خود حدیثی مفصلی است که باید در وقت مقتضی از سوی کارشناسان منصف به آن پرداخته شود و با حضور برنامه‌ریزان و سیاستگزران و جریان نقد مشفقانه شود و یقیناً مجموعه مدیریت شهری به‌ویژه اعضای شورای اسلامی شهر به‌عنوان ناظرین شهرداری که منتخبین شهروندان در یک نظام دمکراتیک هستند از این دیدگاه استقبال خواهند کرد. مجموعه مدیریت شهری که از سال گذشته درصدد برگزاری این اجلاس باهدف بیان ظرفیت‌های گردشگری، اقتصادی و صنعتی و حتی سرمایه‌گذاری استان برای شرکت‌کنندگان است با مجموعه استانداری و دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی توانمند و حتی چندملیتی هماهنگ شد و با موافقت استانداری و همراهی وزارتخانه‌ها مربوط درصد برگزاری پرشکوه این رویداد تکرار نشدنی برآمده است.

اما نگرانی نگارنده این است؛ در یکی، ‌دو هفته اخیر یکی از مدیران دستگاه‌های دولتی با استفاده از تریبون سیمای استانی و برخی رسانه، درحال زیر سؤال بردن این برنامه بزرگ است که اکثر مدیران ارشد استان روی برگزاری آن اتفاق‌نظر دارند.

ایشان یک‌بار از عدم کارایی این اجلاس در جذب گردشگر سخن می‌گویند، یک‌بار با جعلی دانستن جاده ابریشم در تاریخ با یارگیری اسمی از برخی بزرگان صورت حرف می‌زنند و ....

نمی‌خواهم در این یادداشت انگیزاسیون کنم ولی برایم جالب است این مدیرکل با چه رویی در جلسات هماهنگی برگزاری این رویداد بزرگ تاریخی شرکت کرده است و این‌همه حرف‌های عجیب‌وغریب در آستانه برگزاری این رویداد تاریخی با چه هدف و نیتی صورت می‌گیرد.

با احترام به همه مدیران بومی خلاق و مدبر، باید اعتراف کنم بیان دیدگاه‌های فعلی ایشان در این مقطع حساس در آستانه برگزاری که از سوی استان‌های دیگر و سفارتخانه‌های خارجی و به‌ویژه شرکت‌کننده‌ها رصد می‌شود، خدشه بر عملکرد شهردار نصرتی نیست چر که نصرتی بدون هماهنگی مدیران ارشد استان کاری نمی‌کند و این سخنان آبروبری از قزوین و قزوینی است و در قسمت پنهان جز تقویت این دیدگاهی که مدیران غیربومی با مدیریت ارشد استان همراه‌ترند چیزی را در پی نخواهد داشت با این روند به‌احتمال زیاد مدیر جایگزین ایشان غیربومی خواهد بود.

متأسفانه افرادی در شبکه‌های اجتماعی، دیدار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس و شهردار قزوین با رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور را که با هدف تقویت برگزاری این اجلاس صورت گرفت به برکناری مدیرکل موردحمایت خود تعبیر کردند و در حال ملتهب کردن فضای فکری جامعه بودند که درنهایت با انعکاس خبر از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور نقشه شوم شایعه‌سازان نقش بر آب شد و این شایعه سریع‌تر ازآنچه طراحانش فکر می‌کردند، خفه شد.

روی دیگر سخنم با مدیریت ارشد استان است، انتظار است با تدبیر قاطع مردم و استان را از بلاتکلیفی و هرج‌ومرج تصمیم‌گیری درآوردید، چرا می‌گذارید کسانی که ساز ناکوک با برنامه‌های تدوینی شده مدیریت استان را دارند و عملاً همراه توسعه متوازن نیستند دائم مخالفت کنند و تکلیف مردم را زودتر روشن کنند. یقیناً مردم از استاندار می‌خواهند در استان شاهد وحدت و نقد دلسوزانه و پیشنهاد‌ها مشفقانه باشند، نه در آستانه یک رویداد بین‌المللی که می‌تواند موجب نمایان‌تر شدن توانمندی بیشتر استان شود شاهد برخی اظهارنظرهای عجیب و کاهنده اعتماد عمومی درونی استانی باشند.

اخبار مشابه :
ساز ناکوک، آستانه، رویداد بزرگ
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.