راه آهن "قزوین- رشت" با 90 درصد پیشرفت فیزیکی

0 دیدگاه ها
1552
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ۱۷:۳۲
13320151102
راه آهن "قزوین- رشت" با 90 درصد پیشرفت فیزیکی
معاون امور عمرانی استاندار قزوین خبر داد: راه آهن "قزوین- رشت" از پروژه‌های بزرگ و اولویت‌دار بخش ریلی کشور است که با بیش از90 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

معاون امور عمرانی استاندار قزوین خبر داد: راه آهن "قزوین- رشت" از پروژه‌های بزرگ و اولویت‌دار بخش ریلی کشور است که با بیش از90 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: منوچهر حبیبی با ارائه گزارش از پروژه‌های ملی و استانی اجرا شده در استان به‌ویژه در بخش راه اظهار کرد: در استان قزوین کارهای مهم و اساسی در حوزه‎‌های مختلف  در دست اقدام و در حال اجرا است.

وی افزود: در حوزه راه سازی  پروژه راه "قزوین - الموت - تنکابن" در دست اقدام است و این پروژه یک پروژه پدافندی است که با تکمیل شدن آن  40 درصد از حجم و بار ترافیکی  جاده چالوس و محورهایی که از شمال به سمت تهران هستند را  کاهش خواهد داد.

حبیبی تصریح کرد: این پروژه از نظر میزان مصرف سوخت  نیز صرفه جویی قابل توجهی را به دنبال خواهد داشت بگونه‌ای که براساس گزارش‌های کارشناسی سالانه بالغ بر 100 میلیون لیتر صرفه جویی سوخت با افتتاح این راه اتفاق خواهد افتاد.

معاون امور عمرانی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: این پروژه راه میان‌بر از قزوین به سمت تنکابن و استان مازندران است که شاهد رونق گردشگری نیز در این منطقه خواهیم بود.

وی گفت:  148 کیلومتر طول مسیر این پروژه است که بیش از 90 کیلومتر آن در استان قزوین قرار دارد.

حبیبی با اظهار امیدواری نسبت به بهره‌برداری فاز نخست این پروژه تصریح کرد: فاز نخست این پروژه تا سه راهی شهرک در منطقه الموت واقع شده که امید است با اقدامات  و پیگیری‌های صورت گرفته فاز نخست این طرح در سال آینده  به بهره‌برداری برسد.

معاون امور عمرانی استاندار قزوین در خصوص راه "قزوین – الموت - کلاچای" افزود: این پروژه یکی از طرح‌های مهم واولویت‌دار حوزه راه‌سازی است که در سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به استان از این پروژه بازدید شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر کار مطالعاتی  این پروژه انجام شده و عملیات اجرایی در 5 کیلومتر از این طرح آغاز شده است.

حبیبی در خصوص  پروژه راه آهن "قزوین – رشت" خاطرنشان کرد: طول این پروژه 164 کیلومتر است که بیش از 90 کیلومتر آن در محدوده استان قزوین قرار دارد و بیش از 70 کیلومتر آن در حال ریل‌گذاری است و 35 کیلومتر از این مسیر تکمیل شده وهم اکنون بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و جزو پروژه‌های بزرگ و اولویت‌دار بخش ریلی کشور است. 

اخبار مشابه :
قزوین چهلستون پروژه راه آهن راه سازی
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.