هشدار معاون عمرانی استاندار قزوین به متولیان محیط زیست:

در حوزه زیست محیطی بسیار آسیب‌پذیر هستیم

0 دیدگاه ها
1503
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۰۲
17520151103
در حوزه زیست محیطی بسیار آسیب‌پذیر هستیم
معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: در حوزه زیست محیطی باید اعتراف کنیم که بسیار آسیب پذیر هستیم، به ویژه در حوزه آلاینده‌ها که باید جامعه نسبت به آن حساسیت بیشتری داشته باشد.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: در حوزه زیست محیطی باید اعتراف کنیم که بسیار آسیب پذیر هستیم، به ویژه در حوزه آلاینده‌ها که باید جامعه نسبت به آن حساسیت بیشتری داشته باشد.
پایگاه خبری-تحلیلی چهلستونمنوچهر حبیبی در جلسه کارگروه پسماند استان اظهار کرد: در حوزه زیست محیطی باید به صورت قهری برخورد شود، چراکه با سلامت مردم در ارتباط مستقیم است.

وی با بیان اینکه باید حساسیت جامعه نسبت به مسائل زیست محیطی بالا رود، افزود: استان قزوین استان کوچک اما در بخش‌های مختلف از جمله صنعتی و کشاورزی ظرفیت‌های لازم در جهت آسیب وارد کردن به محیط زیست و سلامت مردم را دارد و متولیان این حوزه باید جدی‌تر و حساس‌تر با موضوع برخورد کنند.
حبیبی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه‌گذار در حوزه زیست محیطی از الویت‌های مدیریت شهری است، اما اصرار داریم سرمایه‌گذار بخش خصوصی باید علمی و همراه با تکنولوژی‌های جدید باشد.

معاون عمرانی استاندار قزوین در ادامه با تأکید بر تعیین تکلیف وضعیت پسماند واحدهای صنعتی استان، خاطرنشان کرد: 17 واحد صنعتی استان در الویت قرار گرفته‌اند و مهلت‌های قانونی برای روشن شدن وضعیت پسماند آن‌ها داده شده است که در صورت عدم تحقق برخوردهای قهری صورت خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: ذره ذره پسماندها و ضایعات در همه بخش‌ها باید ساماندهی و ابهامات موجود نیز رفع شود.
حبیبی با اشاره به اینکه در خصوص پسماندهای کشاورزی و دامی حرکت‌های خوبی انجام شده است، ادامه داد: در حوزه پسماندهای عفونی نیز اقدامات قابل توجهی صورت گرفته و پزشکان همکاری خوبی با مدیریت شهری و متولیان محیط زیست استان دارند که امیدواریم این همکاری تداوم داشته باشد.
معاون عمرانی استاندار قزوین در پایان اظهار کرد: بیش از 300 واحد مطب در استان قراردادهای مرتبط با پسماندهای عفونی را امضاء کرده‌اند که باقی‌مانده مطب‌ها نیز در مرحله انعقاد قرارداد هستند.

اخبار مشابه :
قزوین محیط زیست آلاینده ها چهلستون
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.