جمع آوری 21 میلیارد ریال زکات در قزوین

0 دیدگاه ها
1402
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ۱۸:۰۴
14120151102
جمع آوری 21 میلیارد ریال زکات در قزوین
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین از جمع آوری بیش از 21 میلیارد ریال زکات طی شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین از جمع آوری بیش از 21 میلیارد ریال زکات طی شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.
پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: هدایت صفری اظهار کرد: در استان قزوین یک هزار و 481 رابط و عامل افتخاری با این نهاد همکاری دارند که از این تعداد 681 نفر رابط افتخاری روستایی، 111 نفر رابط افتخاری غیرروستایی و 689 نفر عامل افتخاری بوده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین اضافه کرد: در این مدت 23 جلسه شورای زکات برگزار شده که یک جلسه استانی، 9 جلسه شهرستانی و 13 جلسه در ادارات برگزار شده است.

وی افزود: طی شش ماهه نخست سال جاری دو هزار و 329 جلسه آموزشی و توجیهی در قالب‌های مختلف برگزار شده که دو هزار و 245 جلسه به صورت چهره به چهره و 84 جلسه به صورت گروهی برگزار شده است.

صفری اضافه کرد: با توجه به اهمیت زکات و لزوم اجرای برنامه‌های تبیینی و تبلیغی طی شش ماهه نخست سال جاری 67 برنامه از رسانه ملی استانی پخش شده همچنین 527 نشست تبلیغی با حضور سخنرانان، اساتید، خطبای نماز جمعه و مسئولان برگزار شده است.

وی اعلام کرد: با اقدامات انجام شده بیش از 21 میلیارد و 849 میلیون ریال زکات واجب و مستحبی جمع آوری شده است که 14 میلیارد و 396 میلیون ریال آن واجب بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین خاطرنشان کرد: همچنین بیش از هفت میلیارد و 452 میلیون ریال زکات مستحبی داشته‌ایم که بیش از سه میلیارد و 191 میلیون ریال از محصول میوه، بیش از دو میلیارد و 869 میلیون ریال به صورت نقدی و  بیش از یک میلیارد و 391 میلیون ریال از سایر منابع زکات جمع آوری شده است.

صفری یادآورشد: قطع یقین جامعه اسلامی با جمع آوری زکات از برکات اجرای این فریضه الهی نیز بهره‌مند خواهد شد به طوری که زکات دهنده نه تنها به فیض اجرای این واجب نائل و بلکه مالش نیز برکت خواهد یافت و خود زکات نیز به سالم سازی و سلامت جامعه منجر می‌شود.

اخبار مشابه :
قزوین چهلستون کمیته امداد امام خمینی (ره) زکات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.