استاندار قزوین تاکید کرد:

تقویت تشکل‌های غیردولتی، گامی برای خروج از مشکلات کشاورزی

0 دیدگاه ها
1541
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ۰۰:۰۰
13020151102
تقویت تشکل‌های غیردولتی، گامی برای خروج از مشکلات کشاورزی
استاندار قزوین گفت: باید تشکل‌های کشاورزی در حوزه‌های مختلف فعال و تقویت شوند تا بتوانیم با کمک آن‌ها به برنامه‌های بلندمدت خود دست یابیم و کشاورزی را توسعه بخشیم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :
پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: مرتضی روزبه در جلسه  هفتگی بررسی مسائل و مشکلات  کشاورزی که با موضوع پسته قزوین در سالن باغستان جهاد کشاورزی  برگزار شد، اظهار کرد: اگر بخواهیم شاهد افزایش بهره‌وری و عملکرد در واحد سطح در بخش کشاورزی باشیم باید آموزش را جدی بگیریم.
استاندار قزوین یادآورشد: عرصه اقتصاد بی‌رحم و رقابتی است و اگر خود را به علم روز مجهز نکنیم و نتوانیم محصولی رقابتی تولید کنیم با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.
روزبه گفت: آموزش در همه بخش‌های کشاورزی استان باید جدی گرفته شود و با برنامه ریزی مناسب به گونه‌ای حرکت کنیم تا بهره‌برداران با دانش روز آشنا شوند و آن را در مزارع و باغات خود بکار گیرند.وی افزود: باید تقویم و برنامه زمان بندی جشنواره محصولات کشاورزی در قزوین تهیه و تدوین شود تا در هر حوزه تخصصی به اقتضای فصل نسبت به برگزاری جشنواره و نمایشگاه مرتبط اقدام کرد.استاندارقزوین گفت: برگزاری جشنواره‌های فصلی برای همه محصولات کشاورزی شاخص استان می‌تواند به معرفی محصولات مهم کمک کرده و انگیزه کشاورزان را نیز برای ادامه کار بیشتر کند. روزبه تصریح کرد: جشنواره هندوانه شریف آباد کار خوبی بود که این کار برای پسته، زغال اخته، کشمش و انگور وسایر محصولات هم می‌تواند تکرار شود.
وی اضافه کرد: باید واقعیت‌های موجود در بخش کشاورزی در جلسات تخصصی مطرح شود و با آسیب شناسی مسائل بتوانیم راهکاری عملی برای توسعه فعالیت‌ها و افزایش راندمان محصول پیدا کنیم.
استاندارقزوین یادآورشد: محصول پسته از چند جهت برای ما مهم است لذا نباید بگذاریم برند پسته قزوین فراموش شود و مانند قالی قزوین به تاریخ بپیوندد.
وی تصریح کرد: چرا باید عملکرد در واحد سطح و میزان تولید ما در مقایسه با سایر کشورها بسیار پایین باشد و با همه سختی کار و هزینه‌های زیادی که برای تولید متحمل می‌شویم سود کمتری نصیب کشاورزان شود.
روزبه گفت: باید از رخوت و سستی خارج شویم و با تاسیس تشکل‌های مردمی با حضور کشاورزان و باغداران نسبت به استفاده از روش‌های جدید برای بالابردن راندمان تولید استفاده کنیم.
استاندار قزوین یادآور شد: در محصول پسته باید موضوع فرآوری و صنایع تبدیلی مورد توجه جدی قرار گیرد تا بتوان سود بیشتری را نصیب کشاورزان کرد.
اخبار مشابه :
قزوین چهلستون کشاورزی پسته قزوین
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.