حبیبی، معاون امور عمرانی استاندار قزوین:

بزرگترین پروژه آبی استان با 500 میلیارد تومان اعتبار اجرایی می‌شود

0 دیدگاه ها
1709
شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ۰۰:۰۰
23420151107
بزرگترین پروژه آبی استان با 500 میلیارد تومان اعتبار اجرایی می‌شود
معاون امور عمرانی استاندار قزوین اعلام کرد:به زودی بزرگترین پروژه آبی استان با 500 میلیارد تومان اعتبار اجرایی می شود.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

اداره روابط عمومی استانداری قزوین؛  منوچهر حبیبی افزود: حدود 5درصد از حجم تولید آب استان در حوزه شرب و مصرف خانگی و 4درصد آن در حوزه خدمات و صنعت مصرف می شود و 91 درصد مابقی در بخش کشاورزی مورد بهره برداری و استفاده قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه" آب یک کالا و محصول استراتژیک و بدون جایگزین است " تصریح کرد: باتوجه به ارزش و اهمیت  بسیاز بالای آب نیازمند مدیریت و ساماندهی این محصول اساسی هستیم که در این راستا بزرگترین پروژه آبرسانی استان از محل سد طالقان در حال پیگیری است و کار مطالعاتی آن نیز به طور کامل انجام شده که بزودی اجرایی می شود .
معاون امور عمرانی استاندار تصریح کرد: هزینه اجرایی این پروژه بالغ بر 500 میلیارد تومان است و این پروژه بسیار بزرگی است که در حد فاصل شهرستان آبیک تا تاکستان عملیاتی خواهد شد و 75 درصد  از جمعیت استان را تحت پوشش قرار می دهد.
وی تصریح کرد:  اجرای پروژه سد نهب از دیگر پروژه های حوزه آب استان است که اگرچه در گذشته با تاخیر و توقف مواجه شد  اما در حال حاضر این پروژه به خوبی  و با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا می باشد .
حبیبی اظهار داشت: حجم ذخیره آب سد نهب 120میلیون متر مکعب  خواهد بود که 36هزار هکتار از اراضی کشاورزی  و پایین دست را تحت پوشش قرار خواهد داد.
معاون امور عمرانی استاندار از اجرای طرح سد بالاخانلو  بعنوان یکی دیگر از پروژه های حوزه آب استان یاد کرد و در این خصوص بیان داشت: با اجرای این طرح در محدوده شهرستان بوئین زهرا آب شرب 5 شهر و 30 روستا  تامین می شود و علاوه بر آن آب مورد نیاز 4000هزار هکتار از اراضی کشاورزی تامین می شود.
حبیبی در ادامه از احداث 40 مجتمع آبرسانی در حوزه روستایی خبر داد و در خصوص اجرای طرح های آبخیزداری در استان تصریح کرد: 75 درصد  از مساحت استان قابلیت  اجرای طرح ها ی آبخیزداری را دارد  و در خصوص اجرای این طرح تاکنون 100 نقطه از شمال الموت تا آوج شناسایی شده است .
وی با تاکید  اجرای سیستم آبیاری تحت فشار ومدرن در بخش کشاورزی  بیان کرد: اصل محوری و اساسی در حوزه کشاورزی مدرن این است که به  سمت استفاده از شیوه های نوین آبیاری قطره ای و بارانی برویم و در حال حاضر با 495 هزار هکتار از اراضی استان در چیزی کمتر از 15 درصد طرح های مرتبط به آبیاری نوین و تحت فشار اجرایی شده اس.

اخبار مشابه :
قزوین
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.