استاندار قزوین

باید زمینه استفاده از ظرفیتهای میراث فرهنگی در قزوین فراهم شود

0 دیدگاه ها
456
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۶
356720190916
باید زمینه استفاده از ظرفیتهای میراث فرهنگی در قزوین فراهم شود
هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین با اشاره به سهم گردشگری در اقتصاد ملی کشورها گفت : امروزه صنعت گردشگری در رونق اقتصادی کشورها نقش مهم و تاثیرگذاری دارد به طوری که درآمد حاصل از حوزه گردشگری به درآمدهای نفتی کشورها نزدیک می شود و در کشور ما نیز استانهایی که به گردشگری توجه ویژه دارند گردش مالی اقتصادی حاصل از درآمدهای این حوزه منجر به سرمایه گذاری و رونق اقتصادی آن استان شده است .
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

جمالی پور با تاکید بر ظرفیتهای غنی استان قزوین در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری اظهار داشت : استان قزوین ظرفیتهای بسیار مهمی را در اختیار دارد که متاسفانه مغفول مانده و سهم استان از محل درآمدهای گردشگری و میراثی بسیار پایین است که  باید به این موضوع توجه ویژه ای شود

استاندار قزوین با تاکید بر ضرورت جذب بیشتر گردشگران به استان ادامه داد: باید با استفاده از تبلیغات در جاده های مواصلاتی و معرفی ظرفیتها فرصتی فراهم شود تا مسافرانی که درمحورهای استان تردد می کنند قزوین را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب نمایند .

وی  افزود: در مورد بافت تاریخی قزوین نیز باید با برنامه ریزی جامع و دقیق و همراهی و تعامل دستگاههای ذیربط طرح تفضیلی مبتنی بر ظرفیتهای میراثی تهیه شود و هرگونه اقدامی در این محدوده اعم از ساخت و ساز ، مقاوم سازی و .. مطابق با الگوهای تاریخی و حفظ منظر میراثی صورت گیرد.

استاندار قزوین تاکید کرد : منظور از حفاظت و نگهداری آثار تاریخی عدم استفاده از ظرفیت این آثار نیست بلکه باید با مرمت و باززنده سازی آنها مطابق با ضوابط و مقررات بافت تاریخی منظری زیبا برای بازدید گردشگران ایجاد نمائیم .

جمالی پور اظهار داشت : باید با ایجاد فرصتهای سرمایه‌گذاری و تقویت زیرساختهای گردشگری تغییر و تحول جدی در حوزه گردشگری استان صورت گیرد تا با رویکرد توسعه متوازن بتوانیم درکنار صنعت و کشاورزی از عواید اقتصادی حوزه گردشگری بهره مند شده و شاهد شرایط جدیدی در استان باشیم .

در این نشست علیرضا خزائلی مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین نیز به ارائه گزارش عملکرد این دستگاه در حوزه های سه گانه  و طرح مشکلات و چالش های مرتبط با  با باغستان سنتی قزوین ، بافت تاریخی ، ثبت جهانی آثار ، سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و … پرداخت .

اخبار مشابه :
قزوین، میراث
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.