درافشانی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین:

باید از توانمندی هنری عکاسان در رونق گردشگری استفاده شود

0 دیدگاه ها
239
دوشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۷ ۰۵:۴۹
350720180827
باید از توانمندی هنری عکاسان در رونق گردشگری استفاده شود
درافشانی،رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: باید از پتانسیل و ظرفیت‌های هنری عکاسان در رونق گردشگری استفاده شود.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

محمد درافشانی در آئین اختتامیه جشنواره عکس گردشگری قزوین گفت: با توجه به سیاست‌های جدید، مجموعه مدیریت شهری توجه و نگاه ویژه‌ای به حوزه گردشگری دارد.

وی افزود: یکی از الزاماتی که موجب پررنگ شدن حوزه گردشگری قزوین می شود،استفاده از هنر عکاسان است تا با عکس‌های خود جاذبه‌های دیدنی این شهر را به تصویر بکشند.

درافشانی بیان کرد: گاهی یک عکس به اندازه ده‌ها مقاله و مطلب است و حتی می‌تواند سرنوشت یک کشور را تغییر دهد و به همین دلیل ضروری‌ است که از ظرفیت‌های عکاسان در معرفی آثار گردشگری قزوین استفاده کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین اظهار کرد: تاکنون استفاده از عکس در رونق گردشگری استان قزوین کمرنگ بوده و در این حوزه خلاهای زیادی وجود دارد که باید رفع شود.

وی خاطرنشان کرد: باید از پتانسیل و ظرفیت‌های عکاسان برای شناساندن ظرفیت‌های دیدنی قزوین به گردشگران استفاده کنیم تا گردشگری این شهر رونق یابد.

برگزاری جشنواره‌ها با هدف رونق گردشگری تداوم دارد

درافشانی گفت: جشنواره عکس گردشگری برای اولین بار است که در قزوین برگزار می‌شود ولی با استقبال خوب عکاسان از سراسر استان‌های کشور مواجه شده است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین افزود: برگزاری این جشنواره فقط یک بار نیست و در مناسبت‌های مختلف تداوم خواهد داشت و جشنواره‌های متعددی در این حوزه‌ها برگزار می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین بیان کرد: با توجه به اهمیت جذب گردشگر، اجرای برنامه‌های سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری قزوین در برگزاری چنین جشنواره‌هایی با هدف تحقق رونق گردشگری تداوم خواهد داشت.

ارسال هزار و 172 اثر به جشنواره عکس گردشگری قزوین

درافشانی با اشاره به جشنواره عکس گردشگری قزوین گفت: یک هزار و 172 اثر توسط 149 عکاس از 16 استان کشور به این جشنواره ارسال شده و این مهم ما را ترغیب می‌کند که در این حوزه بیشتر فعالیت کنیم.

این مسوول افزود: به نظرم هر یک از عکاسان شرکت‌کننده در جشنواره یاد شده سفیران فرهنگی شهر قزوین محسوب می‌شوند و باید مجموعه مدیریت شهری را در حوزه گردشگری همراهی کنند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین بیان کرد: آثار ارسالی عکاسان چاپ و در نمایشگاه‌های مختلف در داخل و خارج قزوین به نمایش گذاشته می‌شود تا گردشگران بسیاری به این شهر جذب شوند.

وی گفت: با توجه به ظرفیت‌های مختلف قزوین تاکنون نتوانستیم این شهر را به گردشگران حتی شهروندان قزوینی معرفی کنیم که با بهره‌گیری از پتانسیل‌های عکاسان می‌توانیم در تحقق این مهم موفق باشیم.

درافشانی در ادامه از حمایت‌های علی صفری شهردار قزوین و اعضای محترم شورای اسلامی شهر قزوین به ویژه کمیسیون فرهنگی، هنری و اجتماعی شورا قدردانی کرد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین اظهار کرد: حمایت‌های مسوولان شهرداری واعضای شورا ما را دلگرم می‌کند که در این حوزه‌ها بیشتر فعالیت کرده و با انرژی بیشتری برنامه‌های خود را اجرا کنیم.

وی در پایان از دبیر جشنواره عکس گردشگری قزوین و همه عکاسان که در این جشنواره شرکت کردند، تقدیر نمود.

گفتنی است،در پایان مراسم از برگزیدگان جشنواره ملی عکس گردشگری تقدیر شد.

اخبار مشابه :
قزوین، روز
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.