درافشانی،رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین خبر داد؛

بازدید51 هزار گردشگر از موزه قجر قزوین در 6 ماهه اول سال جاری

0 دیدگاه ها
243
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۳۷
351420181012
بازدید51 هزار گردشگر از موزه قجر قزوین در 6 ماهه اول سال جاری
درافشانی،رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت:در 6ماهه اول سال جاری 51 هزار و 893 گردشگر داخلی و خارجی از موزه مردم شناسی قجر بازدید کردند.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

محمد درافشانی افزود: در شش ماهه اول سال جاری 184 گردشگر خارجی از کشورهایی نظیر هلند، فرانسه، آلمان، استرالیا، نروژ، اتریش، چین، ژاپن و .... از موزه مردم شناسی قجر قزوین بازدید کردند که بیشترین گردشگر از اروپا بوده است.

وی اظهار کرد: 12 هزار بروشور 2 زبانه با موضوع معرفی موزه مردم شناسی قجر و برخی از ابنیه های تاریخی قزوین و همچنین چهار هزار نقشه شهر قزوین در میان گردشگران توزیع شده است.

درافشانی خاطرنشان کرد:گردشگران از هر نقطه از کشور می توانند با مراجعه به سایت https://qajarmuseum.com  بلیط بازدید موزه مردم شناسی قجر را با ۲۰ درصد تخفیف به صورت آنلاین تهیه کنند، در 6 ماهه اول سالجاری بیش از 920 بلیط اینترنتی خریداری کرده اند.

وی بیان کرد: 2 راهنما از ساعت ۸ صبح تا 19 شب در موزه مردم شناسی قجر مستقر هستند و این موزه را به گردشگران داخلی و خارجی معرفی می کنند.

لازم به ذکر است،موزه مردم شناسی قجر قزوین از سه بخش تالار اقوام، مشاغل و آئین ها تشکیل شده است که در قسمت سربینه زندگی اقوام ساکن قزوین مانند تات، مراغی، کرد، لر و ترک به معرض نمایش گذاشته و در تالار میاندر، آیین های سیزده بدر، پنجاه بدر و مراسم سوگواری امام حسین (ع) و در قسمت آخر نیز شش شغل حجامت، مکتب خانه داری، بارفروشی، آهنگری، تعزیه خوانی، دعانویسی و حلاجی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

اخبار مشابه :
قزوین، قجر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.