بازدید مسئولان از 5 واحد تولیدی صنعتی شهرک صنعتی کاسپین 2 آبیک

0 دیدگاه ها
354
یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶
354120190505
بازدید مسئولان از 5 واحد تولیدی صنعتی شهرک صنعتی کاسپین 2 آبیک
مسعودبابابی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، سیروس نصیری مدیر کل تامین اجتماعی استان قزوین، شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک و تنی چند از مسئولان دیگر استان و شهرستان آبیک از پنج واحد صنعتی شهرک صنعتی کاسپین دو بازدید کردند.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

فاز نخست شرکت سپکوسازنده نرده‌های آپارتمانی و ساختمانی با اشتغالزایی 27 نفر نخستین شرکتی بود که مورد بازدید مسئولان قرار گرفت؛ شرکتی که طرح توسعه این شرکت در فاز دوم قرار دارد و تولیدات این شرکت به تمام قاره ها صادر می‌شود.

مسئولان همچنین از شرکت پوشاسازه فلزی پویا طراح و سازنده انواع سازه‌های صنعتی و ساختمانی با اشتغالزایی 120 نفر وشرکت پلیمر روشان تولیدکننده منهو ل، هندهول پلی‌اتیلن و مخازن سم پاش مورد استفاده در آب و فاضلاب با اشتغالزایی حدود 25 نفر بازدید کردند که تولید مخازن آب پلیمر غیر تحت فشار در دستور کار این شرکت قرار دارد.

همچنین مسئولان از انبار مرکزی فروشگاه‌های زنجیره‌ای تونل که 35 نیرو دارد و دارای 27 فروشگاه در سراسر کشور است و نیز شرکت نوآورارتباط صنعت تولیدکننده انواع دسته سیم خودرویی و لوازم خانگی با اشتغالزایی 160 نفر که 70 نفر بانوان هستند، بازدید کردند.

مولفه‌های تولید پایدار بسیار شکننده شده است

مسعود بابایی در جمع کارگران شرکت نوآور ارتباط صنعت شهرک صنعتی کاسپین دو شهرستان آبیک اظهار کرد: در این شرکت رنگ و بو و شمایل مسئولیت‌های اجتماعی احساس می‌شود که بیانگر اهمیت توجه به معیارهای انسانی است.

وی افزود: هنوز پیشرفت و توسعه تکنولوژی و داشتن فرهنگ منجر به تمدن‌سازی نشده و این خلأ در جامعه احساس می‌شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین ادامه داد: مولفه‌های تولید پایدار بسیار شکننده شده است و توجه به مسئولیت اجتماعی می‌تواند سبب ترقی شرکت‌ها شود.

بابایی اضافه کرد: دیگر نمی‌توان تولید را با قواعد گذشته پیش برد چرا که با پیچیدگی رو به تزاید پدیده‌ها مواجه است یعنی هر روز با پدیده جدید و پیچیدگی جدید در پدیده‌ها مواجه  است و اگر صاحبان تولید نتوانند خود را با این پدیده‌ها انطباق دهند قطع یقین از پا می‌افتند.

وی خاطرنشان کرد: استارتاپ‌ها طول عمر کوتاهی دارند این در حالی است که کارآفرینانی بوده‌اند که کارآفرین برتر استان و کشور شده‌اند اما واحدهای تولیدی واحدها و شرکت‌های آنها بعد از دو یا سه سال و نهایت پنج سال ورشکسته شده‌اند که به دلیل توجه نکردن به معیارها و مولفه‌های انسانی در کنار تولید بوده است.

هیچ صنعت‌گری نباید پشت درب مسئولان ادارات آبیک بماند

شهرام احمدپور در جمع کارگران شرکت نوآور ارتباط صنعت شهرک صنعتی کاسپین دو شهرستان آبیک اظهار کرد: در شهرک صنعتی کاسپین دو مدیرانی نسبت به احداث و اداره شرکت‌ها و واحدها اقدام کرده‌اند که اهل فن و و از جنس کار هستند و عمر خود را در صنعت و تولید با مضایق، کمبودها، تنگناها، کاستی‌ها، ضعف‌ها و قوت‌های کار و تولید سپری کرده‌اند و این مسائل را لمس کرده و چشیده‌اند.

وی افزود: رهبر انقلاب بر اساس پیش مطالعات و اشرافیت به مسائل و مشاوره‌هایی که به ایشان تقدیم می‌شود، امسال را سال رونق تولید نامگذاری کرده‌اند تا به‌عنوان مهم‌ترین و جدی‌ترین دغدغه مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

فرماندار شهرستان آبیک با بیان اینکه برای تولید داخلی نیازبه عزم جدی و راسخ داریم، ادامه داد: پس از خروج امریکا از برجام و اِعمال تحریم‌های جدید علیه کشور از نظر اقتصادی شرایط بسیار سختی حاکم شد.

وی اضافه کرد: کارگران لازم است با وجدان کاری و انضباطی که برای خود تعریف می‌کنند کار خود را به پیش ببرند چرا که موفقیت شرکت موفقیت کارگران محسوب می‌شود.

احمدپور ادامه داد: درب فرمانداری شهرستان آبیک به روی هیچ صنعتگران باز است و نباید هیچ صنعتگری پشت درب مسئولان بماند.

 

رونق تولید رونق تامین اجتماعی است

 سیروس نصیری در جمع کارگران شرکت نوآور ارتباط صنعت شهرک صنعتی کاسپین دو شهرستان آبیک اظهار کرد: کارفرما شریک تامین اجتماعی است و هر جا رونق تولید باشد، رونق تامین اجتماعی هم است.

وی افزود: فضایی که در شرکت نوآور ارتباط صنعت شهرستان شهرک صنعتی کاسپین دو فراهم شده، بیانگر روحیه جهادی و نگاه خداپسندانه مدیران این شرکت در عرصه تولید است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین ادامه داد: رضایت الهی در فضای کار باید مد نظر قرار گرفته شود و دل کارگر برای کار بسوزد.

نصیری اضافه کرد: اینکه مدیرعامل شرکت نسبت به راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه در آینده نزدیک و یا ایستگاه مطالعه اقدام می‌کند بیانگر تپیدن قلب ایشان برای کارگر است.

ایجاد صندوق قرض‌السحنه برای کارگران       

محمد فرهادکیایی مدیرعامل شرکت نوآورارتباط صنعت شهرک صنعیت کاسپین دو شهرستان آبیک هم در این مراسم گفت: طبق قولی که به کارگران شرکت داده بودم کتابخانه برای این شرکت ایجاد شده تا کارگران به جای سرگرم شدن با تلفن همراه به مطالعه کتاب در زمینه‌های مختلف بپردازند.

وی افزود: صندوق قرض‌السحنه برای کارگرانی که دارای مشکل هستند تا یک‌ماه آینده عملیاتی می‌شود که زیرساخت‌های آن ایجاد شده است.

محمد فرهادکیایی مدیرعامل شرکت نوآورارتباط صنعت ادامه داد: این مجموعه را با سه نفر آغاز کردیم و ابزارهای دستی داشتیم که برای اینکه فراموش نشود از کجا فعالیت‌مان را شروع کرده‌ایم این ابزارها را در بخشی از شرکت نگهداری می‌کنیم

اخبار مشابه :
آیبک ،کارگری
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.