رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در آیین تجلیل از واحدهای صنفی نمونه :

اصناف در شتاب اقتصادی کشور در طول تاریخ نقش اساسی داشته اند

0 دیدگاه ها
1617
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ۰۶:۰۰
20520151103
اصناف در شتاب اقتصادی کشور در طول تاریخ نقش اساسی داشته اند
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، اصناف را بازوان توانمند دولت دانست و گفت: اصناف در شتاب اقتصادی کشور در طول تاریخ نقش اساسی داشته اند.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، اصناف را بازوان توانمند دولت دانست و گفت: اصناف در شتاب اقتصادی کشور در طول تاریخ نقش اساسی داشته اند.

پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: به نقل از ایرنا، مهندس علی پرزحمت روز یکشنبه در مراسم تجلیل از واحدهای صنفی نمونه استان قزوین که با حضور جمعی از مسوولان و بازاریان در سالن اجتماعات سازمان صنعت برگزار شد، با بیان اینکه بدون شک نقش بی بدیل اصناف بر کسی پوشیده نیست و این تشکل مردمی در همه ادوار نقش موثر و تاثیرگذاری در کشور داشته و دارد، افزود: هم اکنون نقش اصناف در حوزه اقتصاد مقاومتی بسیار پراهمیت و کلیدی است و در تولید ناخالص ملی و ایجاد اشتغال حائز اهمیت است.
وی اظهارکرد: نقش اصناف در رونق فضای کسب و کار بی بدیل است و با یک برنامه ریزی اصولی و مدون، از ظرفیت عظیم آن می توان برای بهبود فضای کسب و کار و اشتغال استفاده بهینه کرد.
پرزحمت استان قزوین را جزو قطب های صنعتی و کشاورزی کشور دانست و گفت: این استان به دلیل برخورداری از ظرفیت صنعتی و کشاورزی باید در برند سازی و فراوری محصولات حرف اول را بزند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ادامه داد: در همین راستا در آینده ای نزدیک با حمایت های مدیران ارشد استان، شاهد راه اندازی بازارچه های تولیدی و فروشگاههای زنجیره ای خواهیم بود.
پرزحمت خاطرنشان کرد: از اول آبان ماه امسال به منظور شناسایی کالاهای قاچاق بویژه در عرصه پوشاک و حمایت از تولیدات داخلی همه پوشاک ها دارای شناسنامه و کدخواهند شد.
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به نقش اصناف در بهبود فضای کسب و کار گفت: نقش اصناف در برطرف کردن مشکل بیکاری در جامعه بسیار موثر بوده به طوری که هیچ سازمان و نهادی در این راستا به اندازه اصناف موفق نبوده است.
داوود محمدی ادامه داد: در بررسی های صورت گرفته در رابطه با میزان ایجاد شغل برای جوانان بیکار جامعه مشخص شد که اصناف در سال گذشته بیش از 700 هزار شغل را برای جوانان در سطح کشور ایجاد کرده اند که خود مهم ترین عامل در رفع معضل بیکاری جوانان است.
وی مهمترین اقدام در حمایت اصناف را مانع شدن از ورود کالای قاچاق به کشور دانست و گفت: این کار موجب دلگرمی تولیدکنندگان داخلی و ایجاد رغبت در تولیدات ملی خواهد شد.
استان قزوین دارای 34 هزار و 600 واحد صنفی و 51 اتحادیه می باشد که 20 درصد واحدها تولیدی، 34 درصد خدماتی و 46 درصد توزیعی است.
در این مراسم از 38 نفر از اصناف نمونه استان قزوین تجلیل به عمل آمد.
اخبار مشابه :
قزوین چهلستون اصناف پوشاک کالای قاچاق
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.