دادستان قزوین:

ارتقای امنیت در ابعاد مختلف رسالت دستگاه قضایی است

0 دیدگاه ها
1491
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۴۸
17820151103
ارتقای امنیت در ابعاد مختلف رسالت دستگاه قضایی است
دادستان عمومی و انقلاب قزوین ارتقای امنیت در ابعاد مختلف را رسالت دستگاه قضایی دانست.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

دادستان عمومی و انقلاب قزوین ارتقای امنیت در ابعاد مختلف را رسالت دستگاه قضایی دانست.
پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در کمیسیون جرائم خاص استان قزوین که در سالن جلسات دادسرای قزوین برگزار شد، اظهار کرد: طی روزهای اخیر در خصوص موضوع یک پرونده شایعاتی منتشر شد که عاری از حقیقت بود و نشان می‌داد برخی اطلاعی را پیدا کرده بودند ولی با تعیمم و برخی اطلاعات نادرست و خلاف واقع آمیخته بودند.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: دستگاه قضایی در انتشار حوادث و رویدادها هیچ مانعی را نمی‌بینید ولی نباید در جریان اطلاع رسانی حیثیت افراد، آبروی افراد و منع قانونی و شرعی در انتشار برخی اخبار نباید به بهانه‌های واهی نادیده گرفته شود.

وی افزود: ما به دنبال حفظ و ارتقای امنیت مردم هستیم و البته در این پرونده ضمن رسیدگی، پلیس به صورت میدانی برخی نکات را برای پیشگیری به مردم داشت که این اقدام پلیس در فضایی آرام و توأم با حفظ آرامش و احساس امنیت مردم و همچنین حضور محسوس و نامحسوس نیروهای انتظامی انجام شد.

حجت الاسلام صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: در نتیجه شاهد بودیم که موضوعی که در روزهای اول مورد شکایت قرار گرفت به سرعت مورد رسیدگی قرار گرفت که جدیت دستگاه قضا و پلیس نتیجه داد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هم ادعای شاکیان و بازجویی از متهمان در حال انجام است که نتیجه پس از اتقان براساس قوانین و مقررات قانونی و با رعایت موازین شرعی اطلاع رسانی خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع قتل اضافه کرد: پرونده قتل در دستگاه قضایی از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه قتل تأثیراتی در جامعه برای خانواده مقتول دارد و اگر قاتل دستگیر نشود نتیجه آن در ابعاد مختلف جامعه اثرگذار است.

وی توضیح داد: از این رو دستگاه قضایی و پلیس موضوع قتل را با جدیت پیگیری می‌کنند تا جامعه از امنیت لازم بهره‌مند بوده و این امنیت ضمن استمرار هر چه بیشتر تقویت شود و البته در امنیت حد توقف و انتهایی وجود ندارد و باید علیرغم دستاوردهای بسیار در حوزه افزایش امنیت بازهم برای این نعمت گرانبها تلاش کنیم.

حجت الاسلام صادقی نیارکی تأکید کرد: از این رو علیرغم اینکه وقوع قتل در استان طی سال‌های اخیر کاهش یافته و پرونده قتل‌های کشف نشده نیز طی همین سال‌ها انگشت شمار بوده، ولی برای همان تعداد محدود نیز کمیته‌ای مشترک را با حضور اعضای مرتبط با پرونده و دستگاه قضا و پلیس تشکیل می‌دهیم.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین یادآورشد: این کمیته باید در ماه حداقل یک تا دو جلسه داشته باشد همچنین افسر پرونده و بازپرس پرونده نیز در آن کمیته حاضر باشند تا در تعامل و هم افزایی توأم این رسیدگی پیگیری شود.

اخبار مشابه :
قزوین چهلستون قضایی دادسرا
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.