کریمی، دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین:

ادغام تامین اجتماعی در بیمه سلامت مثل شنیدن آوای دهل است

0 دیدگاه ها
2549
جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۰:۰۰
21920151106
ادغام تامین اجتماعی در بیمه سلامت مثل شنیدن آوای دهل است
عید علی کریمی، دبیراجرایی خانه کارگر استان قزوین با تاکید بر ماهیت عمومی و غیردولتی سازمان تأمین اجتماعی خواستار مقابله با طرح ادغام درمان تامین اجتماعی و الحاق آن به وزارت بهداشت شد.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

دبیر خانه کارگر قزوین با اشاره بر ماهیت بین النسلی صندوق تامین اجتماعی گفت: ظاهرا هنوز تلاش‌های وزارت بهداشت برای تصاحب منابع مالی صندوق درمانی سازمان تامین اجتماعی ادامه دارد. وی افزود: برای کارگران طرح پیشنهاد ادغام منابع مالی همه صندوق‌های درمانی درست مانند شنیدن آوای دهل و طبل از دور خوش است و در صورت بروز این اتفاق این جامعه 40 میلیون نفری بیمه شدگان شاغل و بازنشسته تامین اجتماعی است که باید تاوان چنین خطایی را به قیمت یک عمر محرومیت پرداخت کند. به گفته این فعال صنفی کارگری، صندوق درمان سازمان تامین اجتماعی هیچ سنخیتی با سایر صندوق‌های درمانی کشور ندارد و به همین دلیل در قانون توسعه ادغام منابع و امکانات این صندوق در سازمان بیمه سلامت پیش بینی نشده است.

او با بیان اینکه ادغام شدن صندوق‌های بیمه‌ای آن هم صندوق تامین اجتماعی که بین النسلی بودن آن بر همگان روشن است به زیان کارگران است، در ادامه افزود: ظاهرا پیش آمدن فرصت تدوین برنامه ششم توسعه به گروهی از نمایندگان دولت و مجلس این فرصت را داده است تا بازهم شانس خود را برای دستیابی به امکانات سازمان تامین اجتماعی امتحان کنند. کریمی بابیان اینکه مراکز درمانی ملکی و بخش درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی از محل منابع صندوق درمانی این سازمان اداره می‌شود، گفت: تامین‌کنندگان اصلی این هزینه‌ها کارگرانی هستند که در زمان اشتغال خود معادل ثلث حق بیمه خود را به این صندوق پرداخت کرده‌اند.

وی ادامه داد: بیمه شدگان دیگر صندوق های درمانی هرگز معادل یک کارگر حداقل بگیر به صندوق درمانی سازمان تامین اجتماعی حق بیمه پرداخت نکرده است که امروز وزارت بهداشت تلاش می‌کند تا به نام بیمه سلامت آنها را در مزایای خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی سهیم کند. او گفت: پرداخت هزینه تمامی بیمه‌شدگانی که از طریق صندوق های غیر از سازمان تامین اجتماعی به خدمات درمانی دسترسی دارند به نوعی برعهده دولت است و در مقابل همین شخصیت دولتی در مواجه با سازمان تامین اجتماعی بزرگترین و بدحساب‌ترین بدهکار محسوب می‌شود.

اخبار مشابه :
کریمی، دبیر اجرایی خانه کارگر، استان قزوین
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.