احمدی، مدیر کل ارشاد قزوین رفتنی شد

6 دیدگاه ها
6879
سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ۲۳:۳۵
39220151215
احمدی، مدیر کل ارشاد قزوین رفتنی شد
در پی ناتوانایی مدیرکل فعلی فرهنگ و ارشاد استان قزوین در مدیریت اداره متبوع خود و مخالفت‌های مسئولین و کارکنان اش، رفتن نامبرده قطعی شده است و خبر می رشد که استاندار جدید قزوین نیز با دو نفر که سابقه مدیریت کل ارشاد استان‌های دیگر را دارند، مصاحبه کاری کرده است.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

مقدمه: نگاه فرمایشی به هنر و ابزار کردن هنر و هنرمند، اولویت شخص بر ایدئولوژی و سودای قدرت و مدیریت، از قله‌های رفیع هنر و ... از برخی مشکلات مدیریتی مهدی احمدی مدیر کل فعلی ارشاد استان است که موجب گردیده مخالفت زیادی در سطح مدیریت ارشد استان، رسانه‌ها، هنرمندان و حتی کارکنان این اداره ایجاد کند و برآیندش برکناری این مدیر بومی است.بعد از کش و قوس رفتن مرتضی روزبه، استاندار سابق قزوین که از همان ابتدا با انتصاب احمدی مخالف بود در جلسه معارفه وی شرکت نکرد چرا که علاوه برا اینکه دنبال جایگزینی دکتر حمید عابدی‌ها به جای شفیعی‌ها مدیر کل قبلی بود می‌دانست احمدی مرد این میدان نیست. حالا نوبت تعویض مدیران کل ضعیف رسیده است تا دولت محلی قزوین در حوزه فرهنگ و هنر و ورزش بهتر عمل کند. انگار بعد از 2 سال و اندی، صدای معترضین به گوش همه رسیده است، بیراه نیست بگوییم از راست و چپ در رفتن مهدی احمدی اتفاق نظر دارند.

تجمع اعتراض‌آمیز کارکنان و هنرمندان

برخی از کارکنان و هنرمندان در هفته گذشته بارها در اداره کل ارشاد تجمع کردند، گرچه احمدی در یادداشتی با نام مستعار در یک خبرگزاری سعی کرد این افراد را به دولت قبل منتسب کند کاری که اینقدر نخ نما بود که محلی از اعراب نیافت. برکناری مهدی احمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و انتخاب یک سرپرست تا زمان تعیین مدیرکل جدید، مهم‌ترین اهداف افراد حاضر در تجمع کارکنان بود. کارکنان و هنرمندان استان قزوین با تجمع در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بر بی‌کفایتی و عدم توانایی مدیرکل این حوزه تأکید کردند و با هدف جلوگیری از تداوم اقدامات غیرمسئولانه احمدی تجمع کردند. برخی هنرمندان معتقدند در 9 ماه گذشته به درخواست‌های مکرر اهالی فرهنگ و هنر از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین بی‌توجهی شده است. عدم بهره‌مندی مدیرکل فعلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین از تجربه و توان کافی، جابه‌جایی مکرر نیروها و کارکنان این دستگاه اجرایی در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی از نواقص دیگر، دلیل افراد حاضر در تجمع برای تغییر این مدیرکل محسوب می‌شود.

برکناری غیر مسئولانه رئیس ارشاد تاکستان

تعامل احمدی مدیر کل و مهندس رحمانی نماینده تاکستان برای عزل رئیس اداره ارشاد تاکستان یکی دیگر از دستاوردهای غیرمسئولانه احمدی است. یکی از اقدامات غیراخلاقی و غیر مسئولانه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، اخراج بدون اطلاع قبلی مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تاکستان بوده است. حتی در این اقدام غیراخلاقی، همزمان با ورود منصور رحمانی مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تاکستان به محل خدمت خود، نگهبان، مانع از ورودش به اداره شده و موضوع اخراج رحمانی را از اداره شهرستان تاکستان را به وی مطرح کرد.

 

پیگیری 84 تخلف

 اسدی، مسئول انجمن هنرهای تجسمی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین نیز می‌گوید: بنده در زمان محمدحسین شفیعی‌ها یک کتاب به نام «خشتی» چاپ کردم که مقدمه مدیرکل وقت نیز در ابتدای آن به چاپ رسیده بود، پس از دو ماه از آغاز مسئولیت مهدی احمدی به عنوان مدیرکل جدید، این مسئول، مقدمه شفیعی‌ها را در 10 جلد از کتاب یاد شده حذف و مقدمه‌ای با نام خود در ابتدای کتاب خشتی اضافه کرد و این موضوع، یکی دیگر از اقدامات غیراخلاقی این مسئول را شامل می‌شود، احمدی کتاب‌های تغییر یافته بنده را به مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هدیه کرد تا وجهه درخشانی در دو ماه فعالیت از خود نشان دهد.

مسئول انجمن هنرهای تجسمی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با توجه به بررسی صورت گرفته از سوی کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، 84 تخلف احمدی قابل پیگیری است که انتظار می‌رود با توجه مسئولان مربوطه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تغییر و عرصه‌های فرهنگی این استان بهبود یابد.

با توجه به کمبود بودجه‌ای که اکنون در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی احساس می‌شود، هزینه‌های بسیاری را در اموری که اولویت اجرایی ندارد و زائد محسوب می‌شود، از سوی احمدی هزینه شده است که کاهش توان اجرایی و فعالیت‌های مورد نظر انجمن‌های مختلف از جمله انجمن هنرهای تجسمی این اداره کل را به همراه داشته است.

تابان و احمدی

در شماره قبلی نشریه تابان شاهد انتقادات تندی علیه عملکرد احمدی مدیرکل فعلی ارشاد قزوین به وجود آمد که احمدی نیز به اسم روابط عمومی اداره کل ارشاد جوابیه تندتری برای تابان ارسال کرد که با لفاظی ادبی سعی کرد علاوه بر اینکه تابانی ها را پیرو اندیشه ماکیاولیستی نشان دهد، پشت امام جمعه، استاندار و وزیر ارشاد پنهان شود .

نظر امام جمعه

ولی در جلسه اخیر مجمع نمایندگان استان که با حضور امام جمعه قزوین برگزار شد امام جمعه خطاب به نمایندگان به مشکلات اخیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین نیز اشاره کرد و گفت: مشکلات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اخیراً به وجود نیامده و این موضوع از ابتدای حضور مدیرکل کنونی وجود داشته است.وی در خاتمه با اشاره به اینکه این مسئولیت نیازمند فردی متخصص و توانمند است که دغدغه این کار را داشته باشد، بیان کرد: افرادی که در این حوزه کار می‌کنند باید دارای دغدغه، حکمت و عقلانیت باشند و مسئولان مربوط باید برای حل مشکلات این حوزه ورود جدی داشته باشند. با این اوصاف باید گفت امام جمعه آب پاکی را روی دست احمدی ریخت.

 گزینه‌های بومی یا غیربومی

احمدی که برای برخی ها حکم فرزاد جمشیدی آن مجری خوش الحان سیما را دارد، خودش می‌داند رفتنی است ولی از طرفی سعی می‌کند آیین بزرگداشت آیت اله شیخ مجتبی قزوینی را آبرومندانه برگزار کند. در این اثنا هم خبر می‌رسد که استاندار جدید قزوین در حال رایزنی گسترده با افراد مختلفی برای معرفی فردی مورد تایید و توانمند است.

بعد از عزل روزبه، نام حجج‌الاسلام احمدی سلوشی و سید مهدی حسینی در قزوین و محافل رسانه‌ای برای جانشینی احمدی به گوش می‌رسید، البته احمدی سلوشی گزینه‌ای بود که شیخ قدرت اله علیخانی از وی حمایت می‌کرد که ولی مخالفت برخی مسئولین شهر با این گزینه تقریباً حضورش را منتفی کرده است. خبرها حاکی از آن است استاندار قزوین با دو نفر که سابقه مدیر کلی ارشاد در استان‌های محروم کشور را دارند در حال رایزنی و مصاحبه است.

اخبار مشابه :
قزوین ارشاد احمدی
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

6 پاسخ بهاحمدی، مدیر کل ارشاد قزوین رفتنی شد

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.