در شورای اسلامی شهر قزوین تصویب شد؛

احداث بوستان ساحلی 26 هکتاری قزوین در حاشیه رودخانه منطقه گردشگری باراجین

0 دیدگاه ها
2575
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ۰۰:۰۰
10320151102
احداث بوستان ساحلی 26 هکتاری قزوین در حاشیه رودخانه منطقه گردشگری باراجین
لایحه احداث بوستان 26 هکتاری حاشیه بوستان باراجین با تأکید بر تبدیل مکانی ایده آل برای جذب مسافر و گردشگر در جلسه شورای اسلامی شهر به تصویب 13 عضو پارلمان محلی قزوین رسید.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

لایحه احداث بوستان 26 هکتاری حاشیه بوستان باراجین با تأکید بر تبدیل مکانی ایده آل برای جذب مسافر و گردشگر در جلسه شورای اسلامی شهر به تصویب 13 عضو پارلمان محلی قزوین رسید.

پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: علی فرخزاد نایب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه شورا با اشاره به بررسی‌های بوستان 26 هکتاری حاشیه رودخانه باراجین در کمیسیون عمران گفت: موضوع مهم بوستان 26 هکتاری به طور مفصل در کمیسیون عمران با حضور اعضای شورا مورد بررسی قرار گرفت، پارکی که طراحی فاز یک آن به اتمام رسیده و اجرای دیواره ساحلی آن بر اساس تفاهم‌نامه با بنیاد تعاون ناجا در حال انجام است.

وی با اعلام اینکه طراحی فاز دوم پروژه در مرحله اجرا قرار دارد، افزود: اعضای شورا نقطه نظرات خود را در رابطه با بهره مندی پروژه از پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی مطرح کردند چراکه با قرار گرفتن این پروژه در مجاورت دانشگاه آزاد اسلامی، اتوبان و لشگر 16 زرهی تهیه این پیوست ضروری به نظر می رسد.

فرخزاد به کاربردن الگوها و شاخصه‌های معماری اسلامی _ ایرانی در معماری پروژه و استفاده از هنر خوشنویسی در مبلمان و المان‌های بوستان را از ضروریات برشمرد و تصریح کرد: با توجه به اینکه قزوین پایتخت خوشنویسی ایران به شمار می‌آید، باید در پروژه‌ها و مبلمان شهری نمادی از این شاخصه مهم نمایان باشد، به ویژه اینکه بوستان 26 هکتاری قابلیت جذب و پذیرش مسافر را نیز برخوردار است.

وی با تأکید بر اینکه باید در شورای نام گذاری عنوان مناسبی برای بوستان فوق انتخاب شود، تصریح کرد: بررسی فاز دوم طراحی پروژه در کمیسیون عمران با حضور مشاور در دستور کار قرار خواهد گرفت و از سوی دیگر با توجه به طولی بودن مسیر به جای دو ورودی سه ورودی باید برای آن پیش بینی و احداث شود.  

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به دیگر تصمیمات اخذ شده اظهار کرد: یکی از موضوعات مهمی که در دستور کار قرار خواهد گرفت تحقق طراحی پروژه از سوی مشاور و زیر نظر سازمان خدمات طراحی و اجرای آن در معاونت فنی و عمرانی انجام شود که مورد موافقت قرار گرفت.

اخبار مشابه :
قزوین چهلستون باراجین بوستان پروژه احداث
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.