مسئول کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان قزوین:

آموزش قانون، کاهش جرائم انتخاباتی را به دنبال دارد

0 دیدگاه ها
1543
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ۰۰:۰۰
8220151102
آموزش قانون، کاهش جرائم انتخاباتی را به دنبال دارد
مسئول کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان قزوین گفت: آموزش قانون، کاهش جرائم انتخاباتی را در جامعه به دنبال دارد.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

مسئول کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان قزوین گفت: آموزش قانون، کاهش جرائم انتخاباتی را در جامعه به دنبال دارد.

پایگاه خبری- تحلیلی چهلستون: حمزه محمدی در دوازدهمین جلسه ستاد انتخابات استان اظهار کرد: جرائم انتخاباتی از نظر نوع ارتکابی و شخصیت مرتکب جرائم خاصی است که می‌تواند شامل مجریان و ناظران، اصحاب قلم مطبوعات و  رسانه‌ها و در نهایت انتخاب کنندگان باشد.


وی با تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) افزود: قوانین مرتبط به انتخابات و نحوه برخورد با جرائم انتخاباتی از اهمیت بالایی برخوردار هستند که می‌تواند نقش بسزایی در تامین سلامت و امنیت انتخابات داشته باشد و اعتماد عمومی را به  فرآبیند برگزاری انتخابات افزایش دهد.

مسئول کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان با بیان اینکه آموزش قوانین انتخاباتی نقش موثری در کاهش جرائم انتخاباتی دارد، ادامه داد: تجربه چندین ساله برگزاری انتخابات در ادوار گذشته نشان می‌دهد که تعقیب جرائم انتخاباتی به دلایل مختلف منجر به رضایت و بستن پرونده شده است.

وی گفت: آموزش و تبیین قوانین انتخابات از سوی مسوولان قضائی برای دست اندرکاران و عوامل اجرایی و نظارت، نامزدها و جریان های مختلف سیاسی ، اصحاب قلم و رسانه می‌تواند حجم پرونده های مرتبط به جرائم انتخاباتی را کاهش بدهد.

مدیرکل دفتر بازرسی و امور حقوقی استانداری تصریح کرد: تخلفاتی که در قانون انتخابات پیش‌بینی شده جرائم محدودی است در حالی که دامنه و گستره جرائم این حوزه در شرایط فعلی افزایش یافته و برخی از جرائم موجود در قالب قانون فعلی قرار گرفته نمی‌شود و نیازمند تدوین قوانین خاصی در این زمینه‌ها هستیم.

وی اضافه کرد: در ارتکاب جرائم انتخاباتی باید بین افرادی که آگاهانه درست به تخلف می‌زنند و آن دسته از افرادی که به شکل کاملا" غیرارادی و ناآگاهانه به این فضاها ورود پیدا می‌کنند تفکیک قائل شد و تدابیری در این زمینه اتخاذ کرد.

مسئول کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در تعریف و تعیین مصادیق جرائم انتخاباتی اختلاف نظر وجود داد که در این زمینه باید به یک تعریف و وحدت رویه رسید.

اخبار مشابه :
قزوین انتخابات چهلستون
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.