سرمایه گذاری در معادن تسهیل می یابد؛

آغاز طرح آزاد سازی محدوده های معدنی از ابتدای اسفند ماه

0 دیدگاه ها
1765
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ۰۰:۰۰
21520151103
آغاز طرح آزاد سازی محدوده های معدنی از ابتدای اسفند ماه
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین از آغاز طرح آزاد سازی محدوده های معدنی بلوکه شده استان از ابتدای اسفند ماه سال 1394 خبر داد.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: در پی  دستور مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت در آزاد سازی محدوه های معادن کشور ،  محدوه های معدنی استان قزوین نیز با هدف تسهیل در سرمایه گذاری معدنی  از  اول دی ماه سالجاری آزاد سازی آغاز می شود.وی اعلام کرد: در راستای تسهیل فرآیند امور معدنی و همچنین با توجه تعدد محدوده‌های بلوکه شده و بروز مشکلات مختلف در واگذاری آنها از طریق مزایده عمومی و یا ثبت درخواستهای جدید  آزاد خواهد شد. وی افزود: کلیه محدوده های درخواست صدور پروانه اکتشاف که به هر دلیل ابطال و بلوکه شده اند ، به استثناء مواردی که پس از اخذ موافقت دستگاههای مربوطه طبق ماده 24 قانون معادن ابطال شده اند، آزاد و از کالک حذف می شوند.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در ادامه با اشاره به تفاهم نامه فی مابین وزارت صنعت، معدن و تجارت با سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: محدوده هایی که  مورد مخالفت دستگاههای  اجرایی مربوطه قرار می گیرند، بلوکه شده و از واگذاری آنها خودداری می شود.
پرزحمت خاطر نشان کرد: کلیه محدوده های بلامعارض ابطالی و همچنین پروانه های اکتشاف ابطالی که حداقل یکبار به مزایده رفته و متقاضی نداشته اند، پس از اطلاع رسانی کامل ، آزاد و از کالک حذف خواهند شد.
 وی تاکید کرد: با توجه به آیین نامه اجرایی قانون معادن، برگزاری یکبار مزایده برای محدوده های ابطالی الزامی بوده و پس از برگزاری مزایده و درصورت عدم وجود متقاضی، به شیوه مذکور از کالک حذف  می شوند.
 به گفته این مسئول : درصورت کاهش مساحت محدوده های پروانه اکتشاف بنا به تقاضای دارنده آن در هر مرحله، بخش کسر شده نیز آزاد گردد ، این بند شامل محدوده های باقیمانده پیش از ابلاغ این بخشنامه هم خواهد بود.پرزحمت تصریح کرد: بخشهای باقیمانده از پروانه های اکتشافی که تا زمان صدور این بخشنامه منجر به صدور گواهی کشف یا مجوز برداشت به استناد تبصره1 ماده28 آیین نامه اجرایی قانون معادن شده اند، به شیوه مذکور از کالک حذف  خواهندشد.

اخبار مشابه :
قزوین چهلستون صنعت و معدن
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.