کبیری خبر داد:

آغاز ثبت نام دومین دوره انتخابات انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان

0 دیدگاه ها
1567
سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ۰۶:۰۰
20020151103
آغاز ثبت نام دومین دوره انتخابات انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان قزوین از آغاز ثبت نام دومین دوره انتخابات انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در استان قزوین خبر داد.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان قزوین از آغاز ثبت نام دومین دوره انتخابات انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در استان قزوین خبر داد.

پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: علی اکبر کبیری از آغاز ثبت نام دومین دوره انتخابات انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان خبر داد و گفت : ثبت نام دومین دوره انتخابات انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در قزوین و شهر ستانهای تابعه  شروع شده و کلیه داوطلبین می توانند جهت ثبت نام به سازمان صنعت، معدن و تجارت در مر کز استان و ادارات صنعت، معدن وتجارت در شهرستانها  مراجعه نمایند.

وی افزود: این انتخابات در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی و مصوبه مورخ 15/07/1388 مجلس شورای اسلامی به استناد ماده 21 آیین نامه اجرایی این قانون،  انتخابات دومین دوره انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان برگزار می گردد.

 

وی اظهار داشت: کلیه علاقمندان اعم از بازنشستگان، دانشگاهیان،طلاب و حوزه علمیه، روحانیون معظم،بسیجیان سلحشور،کارکنان و کارمندان دولت، اعضاء شوراهای اسلامی شهر و روستا و سایر اقشار جامعه می توانند به عنوان داوطلب در این انتخابات شرکت کنند.

 

 ایشان در ادامه افزود: انجمن های حمایت از حقوق مصرف کنندگان در شهرستانها پس از تشکیل شدن بر اساس شرایط مندرج در اساسنامه مصوب وظایفی را عهده دار می باشند که برگرفته از قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان می باشد.

 

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین شرایط عضویت داوطلبان عضویت در انجمن شامل تابعیت و متعهد بودن به نظام جمهوری اسلامی ایران،داشتن حداقل 18 سال سن ذکر کرد.

 

وی ضمن تشریح اهداف تشکیل انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: این انجمن در راستای ایجاد بستر مناسب جهت اجرای سیاست‌ها، برنامه‌ها و مقررات مربوط به حقوق مصرف‌کنندگان ، اشاعه فرهنگ رعایت حقوق مصرف کنندگان و تثبیت و تعمیق آن در بین گروههای مختلف جامعه به ویژه تبیین وظایف و تکالیف کلیه عرضه کنندگان، پیگیری در جهت استیفاء حقوق مصرف کنندگان، شناسایی و جلوگیری از ایجاد هر گونه تبانی، انحصار و تحمیل شرایط از سوی عرضه کنندگان کالا و خدمات که سبب کاهش عرضه، پایین آمدن کیفیت و یا افزایش قیمت می شود ، فعالیت می نماید.

 

 کبیری در پایان گفت: انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان یک تشکل غیر دولتی، غیر انتفاعی و غیر سیاسی است که با هدف حمایت از مصرف کنندگان و در چهارچوب قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان با مشارکت آحاد مردم تشکیل می شود و مطابق اساسنامه مصوب شورای عمومی موسس انجمن نسبت به پیگیری مطالبات مصرف کنندگان و سایر تکالیف قانونی اقدام می نماید.

اخبار مشابه :
قزوین انتخابات چهلستون حقوق مصرف کننده
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.