سرمایه گذاری در معادن تسهیل پیدا می‌کند؛

آزادسازی محدوده‌هاي معدني از اول اسفند ماه

0 دیدگاه ها
1609
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ۱۷:۳۵
13420151102
آزادسازی محدوده‌هاي معدني از اول اسفند ماه
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین از آزاد سازی محدوده‌های معدنی استان قزوین خبر داد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، علی پرزحمت گفت: در پی دستور مقام عالی وزارت صنعت
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین از آزاد سازی محدوده‌های معدنی استان قزوین خبر داد.

پایگاه خبری-تحلیلی چهلستون: علی پرزحمت گفت: در پی دستور مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت در آزاد سازی محدوه‌های معادن کشور، محدوده‌های معدنی استان قزوین نیز با هدف تسهیل در سرمایه گذاری معدنی از اول دی ماه سالجاری آزادسازی آغاز می‌شود.

وی اعلام کرد: در راستای تسهيل فرآیند امور معدنی و همچنین با توجه تعدد محدوده‌هاي بلوکه شده و بروز مشكلات مختلف در واگذاري آن‌ها از طريق مزايده عمومي و يا ثبت درخواست‌هاي جديد آزاد خواهد شد.

وی افزود: کلیه محدوده‌های درخواست صدور پروانه اکتشاف كه به هر دليل ابطال و بلوكه شده‌اند، به استثناء مواردي‌كه پس از اخذ موافقت دستگاه‌هاي مربوطه طبق ماده 24 قانون معادن ابطال شده‌اند، آزاد و از کالک حذف می‌شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین با اشاره به تفاهم‌نامه فی مابین وزارت صنعت، معدن و تجارت با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور افزود: محدوده‌هايي كه مورد مخالفت دستگاه‌های اجرایی مربوطه قرار مي‌گيرند، بلوكه شده و از واگذاري آن‌ها خودداري می‌شود.

پرزحمت خاطرنشان کرد: کلیه محدوده‌های بلامعارض ابطالي و همچنين پروانه‌هاي اکتشاف ابطالي که حداقل یکبار به مزایده رفته و متقاضی نداشته‌اند، پس از اطلاع‌رسانی کامل، آزاد و از کالک حذف خواهند شد.

وی تاکید کرد: با توجه به آیین‌نامه اجرایی قانون معادن، برگزاري یکبار مزایده براي محدوده‌های ابطالی الزامي بوده و پس از برگزاري مزايده و درصورت عدم وجود متقاضی، به شيوه مذكور از كالك حذف می‌شوند.

به گفته‌ی این مسئول در صورت کاهش مساحت محدوده‌های پروانه اکتشاف بنا به تقاضای دارنده آن در هر مرحله، بخش كسر شده نيز آزاد شود، این بند شامل محدوده‌های باقی‌مانده پیش از ابلاغ این بخشنامه هم خواهد بود.

پرزحمت تصریح کرد: بخشهاي باقي‌مانده از پروانه‌هاي اکتشافي كه تا زمان صدور این بخشنامه منجر به صدور گواهی‌کشف یا مجوز برداشت به استناد تبصره1 ماده28 آیین‌نامه اجرایی قانون معادن شده‌اند، به شيوه مذكور از كالك حذف خواهندشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در پایان گفت: مشخصات کامل مناطق آزاد شده استان قزوین تا تاریخ پانزدهم آذرماه در سامانه کاداستر معدنی  پورتال سازمان صنعت، معدن وتجارت درج خواهد شد.
اخبار مشابه :
قزوین چهلستون صنعت قانون معادن
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.