آئیش، بازیگر تلویزیون و سینما:

آثار تاریخی و گردشگری قزوین در سطح بین‌المللی معرفی شود

0 دیدگاه ها
453
دوشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۵۲
350920180827
آثار تاریخی و گردشگری قزوین در سطح بین‌المللی معرفی شود
آئیش، بازیگر تلویزیون و سینما گفت: آثار تاریخی و گردشگری قزوین در سطح بین‌المللی باید معرفی بیشتری شود تا توریست‌های بین‌المللی به این شهر سفر کنند.
پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون :

فرهاد آئیش در برنامه شب‌های فیروزه‌ای  که به مناسبت هفته فرهنگی قزوین در مجموعه تاریخی فرهنگی سعدالسلطنه برگزار می شود،افزود: سفر به قزوین برای کسانی که برای اولین بار به این شهر سفر می کنند شگفت‌انگیز خواهد بود.

وی با اظهار اینکه بار اول 36 سال گذشته به قزوین سفر کردم و امروز برای دومین بار است که به قزوین سفر می کنم، افزود: در سفر دوم به قزوین احساس می‌کنم که این شهر 300 سال فرق کرده و تغییر و تحولات چشمگیری در آن رخ داده است.

آئیش خاطرنشان کرد: تصوری که از قزوین داشتم یک شهر خوابیده بود ولی امشب با مشاهده آثار دیدنی به ویژه مجموعه تاریخی سرای سعدالسلطنه که رتبه‌ اول بین‌المللی در مساحت و کیفیت دارد، شوکه و متعجب شدم.

وی اظهار کرد: به نظرم افرادی که برای اولین بار به قزوین سفر می‌کنند، این شهر برای آنها شگفت‌انگیز خواهد بود.

این بازیگر تلویزیون و سینما گفت: توریست‌ها از تهران با 2 ساعت فاصله می‌توانند به قزوین سفر کرده و از جاذبه‌های تاریخی، مذهبی و گردشگری این شهر دیدن کنند.

آئیش افزود: همچنین گردشگران بین‌المللی که برای دیدن کیفیت زندگی، تاریخی و جغرافیایی به ایران سفر می‌کنند می‌توانند قزوین را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کنند.

وی بیان کرد: به نظرم ایران جزو 4 کشور برتر در جذابیت توریست است زیرا آثار بسیار زیبا از نظر فرهنگی، تاریخی، قومی، جغرافیایی دارد و کمتر کشوری دارای این همه جاذبه‌های گردشگری‌ست.

این بازیگر تلویزیون و سینما اضافه کرد: همچنین ایران کشور امنی است و گردشگران براحتی و با احساس امنیت می‌توانند از جاذبه‌های گردشگری دیدن کنند، این نعمت بزرگی‌ست که برخی کشورها ندارند.

وی گفت: هر کجا بروم قطعا تبلیغ آثار دیدنی قزوین را خواهم کرد تا افرادی که نیامدند یک بار هم شده این شهر را مقصد گردشگری انتخاب کنند.

آئیش اظهار کرد: اصلا فکر نمی‌کردم آثار دیدنی قزوین از کاشان، یزد و اصفهان بیشتر باشد و این برای من جالب بود.

وی افزود: در اولین فرصت به همراه همسرم به قزوین سفر خواهم کرد و مطمئن هستم که باور نمی‌کند این شهر چنین آثار و جاذبه‌های دیدنی داشته باشد.

این بازیگر تلویزیون و سینما با اشاره به غذاهای سنتی قزوین خاطرنشان کرد: آش و دیماج قزوینی‌ها بی‌نظیر و به قدری خوشمزه بود که هنوز مزه و طعم آن در دهانم احساس می‌کنم.

گفتنی است،جنگ شب های فیروزه ای به مناسبت هفته فرهنگی قزوین  از سوم تا هفتم شهریور ماه سالجارری ساعت 21 در مجموعه تاریخی السلطنه قزوین برگزار می شود.

پایان پیام

اخبار مشابه :
قزوین، آئیش
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری - تحلیلی چهلستون در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شماپیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

هنوز نظری وارد نشده است!

دیدگاه خود را در مورد این خبر نشر دهید.

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.